HP Web Jetadmin

on 23 Korrik, 2016
 • Menaxhoni në mënyrë eficente printerat dhe ulni kostot
 • Optimizoni përdorimin e pajisjeve
 • Rrisni vizibilitetin me anë të raporteve të avancuara
 • Merrni kontrollin me anë të funksionaliteteve të avancuara e të thjeshta në përdorim
 • Aksesoni informacione kritike – status, konfigurim, alarme, grupe, furnizime dhe zgjidhje të problemeve – në një ekran të vetëm

HP Web Jetadmin ju ndihmon të kurseni kohë me aftësinë për të gjetur automatikisht adresat IP të pajisjeve të reja, për vendosjen e shpejtë të politikave në grup, dhe për konfigurimin e opsioneve të rrjetit për instalimin e një pajisje të re. Ky sistem është dizenjuar me funksionalitetet më të zhvilluara si: shpërndarje e pajisjeve sipas funksioneve , alarme, menaxhim tonerash, konfigurime sigurie, dhe monitorim statusi. Shtoni pajisjet më të reja dhe aplikoni politikat e kompanisë mbi printimin me një hap të vetëm. HP Web Jetadmin ju kursen kohë dhe ju thjeshton menaxhimin e printimit, duke ju dhënë kontroll absolut mbi të gjithë procesin.

Read More

HP and Nuance SafeCom Security

on 23 Korrik, 2016
 • Kontrolloni kostot dhe printimin me ngjyra në kompaninë tuaj duke monitoruar dhe shpërndarë kostot në departamentet, qendrat e kostos, projekteve apo personave përkatës
 • Mbroni dokumentat konfidenciale me anë të metodave të autentifikimit në pajisjet e printimit
 • Limitoni aksesin në print, fotokopje, skan, email apo fax vetëm për personat që e kanë të nevojshme
 • Ulni impaktin mjedisor duke zvogëluar sasinë e letrës dhe tonerave që përdorni

HP dhe Nuance Safecom mundësojnë një paketë zgjidhjesh që ju lehtësojnë në arritjen e objektivave tuaj të biznesit. Pas implementimit të këtyre zgjidhjeve ju do gjeni eficencë në cdo anë të organizatës suaj për shkak të përmirësimit të sigurisë dhe monitorimit të kujdesshëm. Dërgoni printimin e duhur tek personi I duhur në cdo kohë. Rregulloni cilësinë dhe eficencën e printimit me anë të dupleksit. Jepuni punonjësve tuaj më shumë liri dhe kontroll mbi punën e tyre. Jepuni teknikëve tuaj zgjidhje më të fokusuara dhe më të thjeshta në përdorim. Kjo është mënyra si duhet të jetë biznesi, për nevojat e sotme dhe mundësitë e rritjes të së nesërmes.

Read More

Rrjete IP Enterprise

on 23 Korrik, 2016

Lorem ipsum dolor sit amet, id duo antiopam percipitur, et qui torquatos scriptorem, porro clita liberavisse ei vix. Posse voluptaria intellegam et vis, id accusata urbanitas constituto usu, ad nec clita quidam. Esse discere usu in, usu magna laudem gloriatur ea. Ut consul labore audiam sit. Ullum meliore quaerendum et sea.

Ea nibh zril vis, cum no ipsum aperiam salutatus. Usu eu vero omnium eleifend, agam inani adolescens sit eu, ius modo exerci perpetua ut. Eu cum vivendo adipisci, at has scripta facilisi expetenda, lorem consul tincidunt ei sed. Mei eu clita senserit, tempor sanctus singulis cu eam, te eum natum gubergren deterruisset. Nec ad novum adipiscing, eius aperiri repudiare nec in.

Essent noluisse deseruisse te pro, quidam pertinacia id qui, dicat nonumy imperdiet qui no. Et vim stet imperdiet, in has enim dicit, sumo falli deseruisse usu ex. Ei dolor verear tritani his, his an porro zril expetenda, debitis placerat vivendum in eam. Solet aperiam scribentur nam ei, no detraxit consetetur reprehendunt eam, idque possit apeirian has eu. Porro idque aperiri ea nam. Eos solet convenire cu, eirmod laoreet vituperata vim ex.

Iudico scribentur his et, nec tractatos intellegat accommodare id, at eum feugiat accusamus. Ut melius vocibus instructior usu, eos in veniam impedit. Sit utinam consul probatus cu, eos at prima consul admodum, cu impetus perfecto invenire vis. Mea saepe fierent ne, nec lorem meliore no.

Ea eum efficiendi scripserit, ea prima putant sea. Vim ne adolescens mediocritatem, sed ex ipsum commune. Id inani senserit qualisque nam. Mel mentitum principes corrumpit te, an utinam iriure eum. Fugit prompta accommodare mea at, has illud inciderint no, solet facete platonem pro ei.

Read More

Rrjete Wireless dhe Wired të Unifikuara

on 23 Korrik, 2016

Lorem ipsum dolor sit amet, id duo antiopam percipitur, et qui torquatos scriptorem, porro clita liberavisse ei vix. Posse voluptaria intellegam et vis, id accusata urbanitas constituto usu, ad nec clita quidam. Esse discere usu in, usu magna laudem gloriatur ea. Ut consul labore audiam sit. Ullum meliore quaerendum et sea.

Ea nibh zril vis, cum no ipsum aperiam salutatus. Usu eu vero omnium eleifend, agam inani adolescens sit eu, ius modo exerci perpetua ut. Eu cum vivendo adipisci, at has scripta facilisi expetenda, lorem consul tincidunt ei sed. Mei eu clita senserit, tempor sanctus singulis cu eam, te eum natum gubergren deterruisset. Nec ad novum adipiscing, eius aperiri repudiare nec in.

Essent noluisse deseruisse te pro, quidam pertinacia id qui, dicat nonumy imperdiet qui no. Et vim stet imperdiet, in has enim dicit, sumo falli deseruisse usu ex. Ei dolor verear tritani his, his an porro zril expetenda, debitis placerat vivendum in eam. Solet aperiam scribentur nam ei, no detraxit consetetur reprehendunt eam, idque possit apeirian has eu. Porro idque aperiri ea nam. Eos solet convenire cu, eirmod laoreet vituperata vim ex.

Iudico scribentur his et, nec tractatos intellegat accommodare id, at eum feugiat accusamus. Ut melius vocibus instructior usu, eos in veniam impedit. Sit utinam consul probatus cu, eos at prima consul admodum, cu impetus perfecto invenire vis. Mea saepe fierent ne, nec lorem meliore no.

Ea eum efficiendi scripserit, ea prima putant sea. Vim ne adolescens mediocritatem, sed ex ipsum commune. Id inani senserit qualisque nam. Mel mentitum principes corrumpit te, an utinam iriure eum. Fugit prompta accommodare mea at, has illud inciderint no, solet facete platonem pro ei.

Read More

Konsulencë mbi Infrastrukturën IT

on 21 Korrik, 2016

IT e sipërmarrjeve është cdo ditë e më shumë e lidhur me cloud, big data, lëvizshmërinë, transformimet e aplikacioneve, dhe rritjet në zgjidhje teknologjike. E megjithatë, shpesh vendorë të ndryshëm e kanë bërë infrastrukturën të ngadaltë, komplekse, dhe të kushtueshme. Deri më sot..

Shërbimet e konsulencëns mbi infrastrukturën IT të CCS ofrojnë një qasje adaptive që thjeshton proceset e modernizimit. Ne ndihmojmë në përgatitjen e personave, proceseve, dhe organizatës në tërësi për mirëpritjen e ndryshimit. Shpejtësia dhe fleksibiliteti, kombinuar me kostot e ulëta do ju ndihmojnë ju në arritjen e objektivave të biznesit.

Konsulentët tanë ekspertë do bëhen partnerët tuaj të teknologjisë dhe strategjisë. Ne do ndihmojmë në implementimin e tranzicionit tuaj hap pas hapi nga koncepti, te zbatimi, trajnimi dhe suporti I vazhdueshëm.

Read More

Sisteme Konsultimi dhe Menaxhimi për Storage

on 21 Korrik, 2016

Aplikoni një Arkitekturë ruajtjeje të optimizuar për nevojat e një biznesi data-driven.

Shërbimet tona të konsulencës ju ndihmojnë të maksimizoni përfitimin nga tekonolgjia e storage. Ekspertët tanë ju tregojnë sit ë ruani, modernizoni dhe thjeshtoni të dhënat në një platformë të përshtatur për mjedisin tuaj IT.

Zgjidhja jonë përfshin dizenjimin, migrimin dhe integrimin. Ju do minimizoni riskun duke optimizuar arkivimin, backup-in, kërkimin dhe rimarrjen e të dhënave tuaja më të rëndësishme.

Krijoni një infrastrukturë memorie që përmirëson shërbimin, ul kostot dhe minimizon risqet. Ne do sigurohemi që produktet tona dhe nevojat tuaja të ndërlidhen në mjedisin më të mirë për të dhënat sensitive të biznesit tuaj.

Read More

Flexible Capacity i HP

on 21 Korrik, 2016

Flexible Capacity i HP ju jep aftësinë për të pasur miksin e duhur të IT që të përballojë të gjithë ngarkesën e punës tuaj – tradicionale apo cloud – të thjeshtojë eksperiencën IT, dhe të qendrojë i fokusuar në suksesin e biznesit.

Ndryshe nga cloud publik, HPE Flexible Capacity është një shërbim i realizuar në vendndodhjen tuaj, që ju jep akses në cdo resurs infrastrukture që ju nevojitet, pa humbur asnjëherë kontrollin. Ndryshe nga modele të tjera të industrisë, kjo zgjidhje ofron pagesa mbi bazën e konsumit të pajisjeve IT.

E gjithë shpejtësia që ju duhet për të rritur biznesin tuaj realizohet nga HPE Flexible Capacity. Eksploroni pse HPE Flexible Capacity është shërbimi i vetëm që ju mundëson arritjen e kërkesave tuaja me shpejtësinë e biznesit të kohës moderne.

Read More

Automatizim i Databazave

on 21 Korrik, 2016

Reduktoni kostot dhe rrisni shpejtwsinw e databazws dhe shwrbimeve tw serverit duke automatizuar menaxhimin e ciklit tw jetws sw sistemit.

Karakteristika kryesore:

 • Sigurimin dhe Konfigurimi – Vendosni dhe instaloni databazën dhe konfiguroni plotësisht të gjithë komponentët e serverave apo databazat në cluster. Definoni dhe vendosni konfigurime gold master.
 • Databaza dhe Middleware Patching – Identifikoni kandidatët patch dhe ekzekutoni procesin e patch-it nga fillimi në fund duke automatizuar databazën dhe serverat e aplikimit.
 • Pajtueshmëria e Databazës – Shihni raportet e pajtueshmërisë për CIS, SOX dhe PCI përgjatë gjithë infrastrukturës së Databazës. Kërkoni në mënyrë të detajuar për funksionalitetet e papajtueshme të databazave individuale.
 • Code Release Management – Përdorni validimin e versionit për tu siguruar që databaza dhe kodi i serverit  të aplikuar për prodhim, të përputhet me kodin e përdorur për User Acceptance Test
 • Furnizimi dhe Pajtueshmëria e Application Server – Shkarko dhe apliko binaret e serverave në një server të synuar. Konfiguroni parametrat e response files, egzekutoni instalimet e nevojshme, dhe validoni loget e instalimit apo të gjithë komponentët që komunikojnë midis tyre.
 • Application Server patching – Automatizoni proceset e patch-it në paralel ose skeduloni patch-et me një klikim të vetëm, dhe zbuloni nivelet e patch-it në të gjithë ndërmarrjen.
Read More

Arsim

on 19 Korrik, 2016

Në CCS ne kuptojmë se, ashtu si çdo student, çdo institucion akademik është unik dhe ka një grup të veçantë kërkesash dhe sfidash me të cilat ata përballen çdo ditë. Ne mund të ndihmojmë shkollat, kolegjet dhe universitetet për të kapërcyer dhe për të zgjidhur këto çështje. Ne besojmë se duke pasur një infrastrukturë të vazhdueshme e të besueshme IT, organizata juaj mund ta integrojë atë me sukses në të gjithë kurrikulën.duke rritur besimin në teknologji te stafi mësimdhënës, dhe  rritur produktivitetin në procesin e komunikimit.

Ne kemi një IT dedikuar për Ekipin e Arsimit të cilët janë të kualifikuar dhe të kontrolluar, i përbërë nga specialist shitjet konsulentët, sistemet inxhinierët dhe zhvilluesit e programeve. Ne kuptojmë se sektori i arsimit ka kërkesa të veçanta dhe ka një kërkesë të vazhdueshme për të zvogëluar shpenzimet dhe perfeksionuar menaxhimin. Ne mund t’ju ndihmojmë për të zgjedhur opsionet më të përshtatshme të IT dhe shërbimeve, si dhe për të nxjerrë në pah teknologjitë e reja të zhvilluara posaçërisht për tregun akademik

Read More

Rishitje

on 19 Korrik, 2016

Në mënyrë që të thjeshtohen sa më shumë proceset e përditshme të shitjeve me pakicë, kompania juaj ka nevojë për një qasje dixhitale në të gjithë zinxhirin e furnizimit. Përveç kësaj,  zinxhiri juaj I furnizimit duhet të përputhë vazhdimisht kërkesën me inventarin.

Praktika Infosys Retail ndihmon rishitësit, kompanitë e e-Commerce, dhe dyqanet e shitjes me pakicë hibride. Ajo angazhon blerësit në pikën e blerjes, kultivon besnikërinë ndaj markës, dhe riorganizon operacionet. Zgjidhjet tona automatizojnë proceset e punës dhe lidhin automatikisht planifikimin e kërkesës me zëvendësimin e stokut.

Ne ju mundësojmë që të perfeksiononi strategjinë e cmimeve, planogramat, seleksionimin e produkteve dhe prokurimet. Ne ju asistojmë në përforcimin e eksperiencës së brandit me anë të platformave të bashkëpunimit dhe zgjidhjeve të ndryshme dixhitale.

Read More